Profesjonalna przeprowadzka

Profesjonalna przeprowadzka

Przeprowadzką można zająć się we własnym zakresie, poprosić o pomoc członków rodziny lub przyjaciół. Najważniejsze, aby wszystko było dobrze zorganizowane, co wymaga rozpoczęcia przygotowań z dużym wyprzedzeniem. Organizacja przeprowadzki może być niezwykle łatwa, jeśli skorzysta się z usług firmy przeprowadzkowej. Pracownikom można zlecić nawet spakowanie wszystkiego, załadowanie i rozładowanie w nowym domu. Jest to ogromna wygoda i oszczędność czasu. Pozostaje zajęcie się formalnościami i nadzorowanie całego procesu zmiany miejsca zamieszkania.

Sprawdź, o czym pamiętać podczas przeprowadzki

W pierwszej kolejności należy ustalić datę przeprowadzki, po czym można przejść do szukania firmy przeprowadzkowej lub poproszenia bliskich o pomoc w konkretnym dniu. Trzeba także dobrze zastanowić się nad tym, co dokładnie ze sobą zabrać, co lepiej sprzedać, oddać komuś lub wyrzucić. Im mniej rzeczy do zabrania, tym lepiej. Przeprowadzka przebiegnie szybciej i będzie wiązać się z mniejszymi kosztami. Pamiętać należy także o zorganizowaniu rozmaitych materiałów do pakowania w postaci kartonów, taśmy, folii bąbelkowych, papieru itd.

Do pakowania można przystąpić już na 2 miesiące przed przeprowadzką, zaczynając od rzeczy nieużywanych. Należy także podać nowy adres w instytucjach bankowych i firmach ubezpieczeniowych. Zmienić należy dokumenty tożsamości. Trzeba pamiętać o zwróceniu wszystkiego, co się pożyczyło. Już na tydzień przed przeprowadzką można przystąpić do oznaczenia wszystkich rzeczy do zabrania, spakowania torby podróżnej z najważniejszymi rzeczami na weekend w nowym miejscu. Istotne staje się dokładne oznaczenie wszystkich kartonowych pudełek z rzeczami delikatnymi. Należy także dokładnie ustalić z przewoźnikiem adres docelowy i godzinę doręczenia dobytku.

Co jest istotne w przypadku każdej przeprowadzki?

Mieszkanie należy na koniec posprzątać, wynieść wszystkie śmieci z niego i sprawdzić, czy nic nie pozostało w pomieszczeniach. Po wyjściu z domu należy pamiętać o odcięciu całej elektroniki, wyłączeniu światła i gazu. Ważne jest także pozamykanie okien i drzwi. Jeśli ktoś korzysta z usług firmy przeprowadzkowej, co należy przekazać jej listę rzeczy, które zostały zapakowane. Przy jej wyborze trzeba oczywiście pamiętać o podpisaniu umowy. Upewnić należy się również, czy dana firma ma wykupioną polisę ubezpieczeniową OC. Nawet w przypadku profesjonalistów zawsze istnieje ryzyko, że dojdzie do wystąpienia jakiejś szkody, zniszczenia mienia. Bez polisy trudno będzie uzyskać odszkodowanie za poniesione straty.